آموزش ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۱​

 سامانه اینترنتی قرض الحسنه ازدواج به منظور تسهیل امور ثبت نام متقاضیان، راه اندازی شد و برای زوجین این امکان فراهم شد تا با ثبت نام در این سامانه در لیست انتظار دریافت وام ازدواج قرار گیرند.

در حال حاضر (سال 1401) وام ازدواج برای هر یک از زوجین بالای 25 سال سن 120 میلیون تومان و زوجین زیر 25 سال 150 میلیون تومان با بازپرداخت ۷ ساله در نظر گرفته شده یعنی مبلغ هر قسط حدود 1,200,000 هزار تومان برای وام 120 میلیون تومانی است.برای دریافت وام ازدواج کافیست مرحله به مرحله با ما پیش بروید:

قدم اول

 ابتدا وارد سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به آدرس ve.cbi.ir شوید و از منوی سمت راست گزینه ثبت نام جدید را انتخاب کنید.

قدم دوم

 در مرحله بعد مشخصات هویتی شامل شماره ملی، شماره شناسنامه و تاریخ تولد را وارد کرده و بعد از انتخاب نوع تابعیت خود بر روی گزینه “ادامه” کلیک کنید.

قدم سوم

 سپس صفحه ایی برای شما نمایش داده می‌شود که شامل ۳ قسمت اطلاعات شناسنامه ای، اطلاعات سند ازدواج، آدرس و شماره تلفن می‌باشد. تمام اطلاعات خواسته شده را با دقت وارد کنید.

قدم چهارم

در این مرحله باید اطلاعات مربوط به بانکی که قصد وام گرفتن از آن را دارید، وارد کنید:
۱. ابتدا بانک مورد نظر را انتخاب کنید.
۲. سپس شعبه پیشنهادی خود را (که بر اساس بانک انتخاب شده) انتخاب کنید.
۳. در فیلد آخر هم می‌توانید شماره ملی همسر خود را وارد کنبد (وارد کردن شماره ملی اختیاری است).
پس از تکمیل این اطلاعات گزینه ” ثبت نهایی و ارسال” را کلیک کنید.

قدم پنجم

در این مرحله صفحه‌ای نمایش داده خواهد شد که شامل تمام اطلاعات وارد شده شماست. در این قسمت کد رهگیری ۱۰ رقمی به شما ارائه داده خواهد شد. کد رهگیری را یادداشت کنید، زیرا در زمان مراجعه به بانک این کد مورد نیاز است.

در هنگام ثبت نام به این نکته توجه داشته باشید که هر کدام از زوجین باید به صورت جداگانه ثبت نام کنند.

مراجعه به بانک پس از پایان ثبت نام

متقاضیان باید حداکثر تا ۱۲ روز پس از ثبت نام با به همراه داشتن کلیه مدارک ذکر شده و کد رهگیری ده رقمی به شعبه مربوطه مراجعه کرده و تقاضای دریافت وام ازدواج کنند.

بعد از پذیرش در شعبه، متقاضیان به مدت یک ماه فرصت دارند تا ضامن خود را معرفی کرده و مدارک خود را تکمیل کنند. در غیر اینصورت به منظور خدمات دهی به سایر متقاضیان، ثبت نام متقاضیان از سامانه حذف خواهد شد و باید دوباره اقدام به ثبت نام کنند.