برگزاری مراسم ختم و سوگواری

برگزاری مراسم ختم و سوگواری در منزل، تشریفات مجالس رامیلا با کادر حرفه ای و تخصصی در برگزاری کلیه امور مراسم ترحیم و برگزاری آیین های سالگرد در خدمت شما عزاداران و سوگواران می باشد. خدمات پذیرایی از مهمانان و شرکت کنندگان در مراسم ختم، پذیرایی در منزل و سالن های پذیرایی، چاپ اعلامیه، رزرو مساجد، گروه مداحی و گروه موسیقی مخصوص مراسم ختم و دیگر تدارکات همه توسط گروه حرفه ای به بهترین شکل ممکن انجام می شود تا خانواده داغدار مرحوم فارغ از دغدغه اجرای مراسم ترحیم به عزاداری و همراهی با مهمانان خود بپردازند.

سوگواری برای در گذشته


سوگواری و عذاداری برای عزیزان از دست رفته از گذشته در ایران همانند تمامی فرهنگ های دیگر رایج بوده و اکثر این مراسم در طول تاریخ به شکل اولیه خود باقی مانده است و تغییرات اندکی در آنها صورت گرفته است. این مراسم از زمان خاکسپاری فوت شده شروع شده و معمولا تا یک سال به طول می انجامد و طی مراسم مختلفی بستگان متوفی با برگزاری مراسم مختلف، یاد او را زنده نگه داشته و برای او خیرات می فرستند.

برای هرچه بهتر برگزار شدن مراسم ختم نکاتی مد نظر هست که بهتر است از طرف صاحبان عزا و یا کسانی که مسئولیت برگزاری مراسم را به عهده دارند، در نظر گرفته شود:

اطلاع رسانی مناسب میهمانان، انتخاب مسجد مناسب، تدارک برای غذا، وسایل ضروری برای مراسم ختم، انتخاب سخنران و مداح

برگزاری مراسم ختم

چند نمونه طرح آگهی ترحیم